Henkilökunta

Lv. 2017 - 2018:

REHTORI

 Kompuinen Matti

LUOKANOPETTAJAT

 Kantonen Riitta 1A
 Martelius Jaana   1B
 Saarinen Kati 2A
 Vainio Marja 2B
 Virtanen Mikko
 3A
 Vanhanen Marjo 3B
 Rantala Ella 4A
 Laihinen Jouni 4B
 Andersson Eeva  5A
 Kairavuo Antti 5B
 Österholm Peter 6A
 Laihinen Anu  6B
 
AINEENOPETTAJAT

 Ahlfors Päivi  äidinkieli ja kirjallisuus    
 Aho Annastiina  kotitalous  
 Einiö Tuomas biologia, maantieto, apulaisrehtori
 8b
 Hatakka Virpi ruotsi, saksa, espanja 7b
 Hukki Ville   historia, yhteiskuntaoppi, uskonto,  elämänkatsomustieto, terveystieto  9c
 Jylkkä Lasse
 englanti, ruotsi 
 Karttunen Markku kuvataide  8c
 Katunpää Marja  käsityö, tekstiilityö, terveystieto 7d
 Kerminen Kai   oppilaanohjaus 
 Ketonen Tero historia, yhteiskuntaoppi, uskonto,  elämänkatsomustieto 7c
 Kitola Maria             liikunta, terveystieto 8d
 Koski Jenni matemaattiset aineet  
 Laihinen Jouni         tekninen työ 
 Laine Mikko  
 matemaattiset aineet, tietotekniikka  9b
 Levanen Sanna  matemaattiset aineet   
 Lindgren Olli         matemaattiset aineet 
 Länne Marianna ortodoksinen uskonto 
 Oksanen Rauli matemaattiset aineet 9d
 Parkkinen Harry  liikunta, terveystieto 
 Pere Tommi kotitalous 
 Pettersson Marjut  äidinkieli ja kirjallisuus 8a
 Pohjanpiiri Raisa ranska, englanti, italia, saksa 7a
 Pulli Timo  biologia, maantieto 9a
 Raita Peter  käsityö, tekninen työ 
 Romanov Katja venäjä   
 Suominen Leena      englanti  
 Vanhanen Petri
 musiikki, oppilaskunnan ohjaaja,  tukioppilasohjaaja
 
 Vuorela Mia   englanti 
                                    
ERITYISOPETTAJAT
 
 Akolahti Iina 7 - 9h
 Aro Juha 7 - 9k
 Immonen Mikko 7 - 9g
 Koli Maija 1 - 3H
 Lehto Eveliina 
 Liponkoski Johanna 
 Seppälä Tiia 4 - 6H

KOULUNKÄYNNINOHJAAJAT

Corsini-Rautalinna Petra-Paula
Grundsten Marjo-Liisa
Henriksson Juha-Matti
Kivilä Olga
Koskelainen Sonja
Kylänpää Hanna 
Lehtosola Carita
Luostarinen Sari
Mikkola Maija-Leena 
Suominen Elisa
Toivola Laura
Viljanen Jonna

LEINIKIN OPETUSYKSIKKÖ
 
 Päiviö Pia erityisluokanopettaja 
 Anttalainen Anne tuntiopettaja
 Svärd Janne tuntiopettaja
 Jetsonen Jessica koulunkäynninohjaaja
 Tuomi Anne koulunkäynninohjaaja

KANSLIA

Jokila Teija, koulusihteeri
 
KEITTIÖ

Setälä Päivi, emäntä
Kauppila Sanna-Maija
Laine Anne-Maj
Uusitalo Sinikka
   
SIIVOUS

Hyttinen Brita
Kuusela Marja-Liisa
Lehtimäki Marja
Mäkinen Maarit
Rinne Tiia
   
KIINTEISTÖ

Helisvuori Teppo, kiinteistönhoitaja